Nickes Danskalender
Syd Sverige Uppdaterades  
1 Vecka i taget  
* MÄJL till Nicke i Ramvik /
" ! "   visar var jag hittat spelningen
Vecka26
140623 Måndag:

140624 Tisdag:
Alingsås_FP!---- -Slättarna
BjörkaLoge!-------- -Donnez
Broby!--------- -C Lövgrens
Haverdal!--------- -Blender

140625 Onsdag:
BorensbergsP!---- -Perikles!
Broby!---------- -Expanders!
JönköpingFröjd!- -Blender +Kindberg!s
Liseberg!----- -Ingvar & Co
Liseberg!---------- -Scotts!

140626 Torsdag:
Liseberg!-------- -Elisas
Tre-Stad!---- -Scotts 19-23
Västervik_Lysingsbadet!- -Casanovas

140627 Fredag:
Aneby Fp------ -Black Jack!
Kungälv_Parken!---- -Dreams
Liseberg!-------- -Thorens
Ullared!- -Lasse Stefanz +Elisas
Västervik_Lysingsbadet!- -Sannex

140628 Lördag:
BjörkaLoge!---- -Black Jack!
Kungälv_Parken!---- -Delens
LaneLoge!---------- -Framed
Liseberg!-------- -Alvenfors
SiggesLoge!- -Medina &Brinkenstjärna
Ullared!- -Scotts! +Barbados
Västervik_Lysingsbadet!- -Blender
Öland_Lundegård!- -Voyage +Zlips! 20-02

140629 Söndag:
StommensLoge!-- -M Bergmans
Öland_Lundegård!-- -Blender

Vecka27
140630 Måndag:
TidaholmFP!------- -Thoréns
Öland_Lundegård!--- -Sannex!

140701 Tisdag:
Alingsås_FP!------- -Orient
BjörkaLoge!---- -M Bergmans
Broby!------------- -Donnez
Haverdal!-------- -Callinaz
Varberg_Soc!------- -Elisas
Öland_Lundegård!- -Perikles! +Umbrella 21-02

140702 Onsdag:
BorensbergsP!----- -Blender
Liseberg!------- -Tång & Co
Liseberg!---------- -Donnez
Öland_Lundegård!- -Expanders! +Dreams 21-02

140703 Torsdag:

Ekebo- -Tält2 Blender +Matz Bladhs
  Kopparbergstältet PEX and the BOYS!
Liseberg!---------- -Jannez!
Öland_Lundegård!- -Casanovas

140704 Fredag:

Ekebo- -Lyft & Byggtältet Elisas +Arvingarna
  Tält2 Blender +Casanovas
  Ga Dansbanan Canyons
  Inomhus Drifters +Voize
  Rockabillyscenen Playtones & Lady Luck Combo
  Kopparbergstältet PEX and the BOYS & Rockaholic
Gamleby_FP!---- -Matz Bladhs
Kungälv_Parken!----- -Zlips!
Liseberg!------ -M Bergmans
Skara Statt------- -Scotts!
Öland_Lundegård!--- -Jannez

140705 Lördag:

Ekebo!- -Lyft & Byggtältet Larz Kristerz +Lasse Stefanz
  Tält2 Jannez! +Kindbergs!
  Ga Dansbanan Canyons
  Inomhus Grönwalls +Donnez   Kopparbergstältet Danne Stråhed & King Koole / Gravel N Rock
Hökerum Kärragärde!- -Framed
Kungälv_Parken!- -Fagerströms
Liseberg!---- -Jenny Salens
Rangelstorp!--- -C Lövgrens
SiggesLoge!----- -Scotts!
Vårgårda Tångahallen- -Sannex!
Ystad Öja Krog-- -Perikles!

140706 Söndag:
Alingsås_FP!------- -Jannez!
Kulla_Rörum!- -Lasse Stefanz
Mörrum Fp--------- -Sannex!
StommensLoge!- -Matz Bladhs

Vecka28
140707 Måndag:
LaneLoge!---------- -Elisas

140708 Tisdag:
Alingsås_FP!---- -Tång & Co
BjörkaLoge!--- -Glenn-Endys
Broby!----------- -Drifters
Haverdal!------ -Streaplers
LaneLoge!---------- -Donnez

140709 Onsdag:
BorensbergsP!------ -Dreams
Broby!------------ -Voyage
LaneLoge!--- -Larz Kristerz
Liseberg!-------- -Chiquita
Liseberg!--------- -Freddys

140710 Torsdag:
Holmsjö Bredasjön- -Kindbergs!
LaneLoge!- -Sannex! +Casanovas 20-01
Liseberg!-- -Bengt-Hennings

140711 Fredag:
Bäckaskog!------- -Callinaz
Kungälv_Parken!- -Highlights
LaneLoge!------ -Streaplers
Liseberg!---------- -Statuz
Skälby Loge----- -Sannex!

140712 Lördag:
Glommen Kräftfestivalen- -Kindbergs!
Göteborg------ -Per-Håkans!
Hökerum Kärragärde!- -Glennartz
Kungälv_Parken!- -C Lövgrens
LaneLoge!------ -Arvingarna
Liseberg!------ -Per-Håkans
Svedala Sommarrock- -Perikles!

140713 Söndag:
Alingsås_FP!------- -Framed
StommensLoge!------ -Jontez
Törringelund-- -Per-Håkans!

Vecka29
140714 Måndag:

140715 Tisdag:
Alingsås_FP!- -Sven Gunnars
BjörkaLoge!----- -Fernandoz
Broby!--------- -Black Jack
Haverdal!----- -Jenny Salen
Varberg_Soc!--- -Arvingarna

140716 Onsdag:
BorensbergsP!------ -Sannex!
Dammtors Gård--- -Perikles!
Göteborg Liseberg- -Martinez!
Liseberg!-------- -Martinez
Liseberg!--------- -C-Laget

140717 Torsdag:
Liseberg!---------- -Sannex!

140718 Fredag:
Broby Tydingesjön- -Martinez!
Karsefors Festplats- -Sannex!
Karsefors------- -Perikles!
Liseberg!----------- -Wisex!

140719 Lördag:
BjörkaLoge!------ -Perikles!
Hökerum Kärragärde!- -Casanovas +Mingos
Kungälv_Parken!- -B Hennings
Liseberg!---------- -Voyage
Rangelstorp!----- -Dehlens

140720 Söndag:
Alingsås_FP!------- -Voyage
Kulla_Rörum!----- -Perikles!
StommensLoge!------ -Donnez

Vecka30
140721 Måndag:

140722 Tisdag:
Alingsås_FP!- -Mats Lennarts
BjörkaLoge!---- -C Lövgrens
Broby!--------- -Streaplers
Haverdal!---------- -Voyage

140723 Onsdag:
BorensbergsP!--- -Expanders!
Kungälv_Parken!- -Casanovas +Date
Liseberg Polketten- -Perikles!
Liseberg!--------- -Bendéns

140724 Torsdag:
Kungälv-------- -Expanders!
Kungälv_Parken!- -Expanders +Voyage
Liseberg!------------ -Date

140725 Fredag:
Askeröds Ip----- -Perikles!
Bäckaskog!---------- -Wizex
Kristianstad Bäckaskog- -Wisex!
Kungälv_Parken!- -Sannex! +Blender
Liseberg!--- -Pia Pihlgrens

140726 Lördag:
Askeröd Askeröds If- -Wisex!
Harg_Ekliden!---- -Rivalerna
Hökerum Kärragärde!- -Voize
Kungälv_Parken!- -Fernandoz
Liseberg!----------- -Catch
SiggesLoge!- -Arvingarna &Drängarna

140727 Söndag:
Alingsås_FP!------ -Blender
BorensbergsP!- -Casanovas 18-22
Kulla_Rörum!------- -Sannex!
Mörrum Fp------ -Kindbergs!
StommensLoge!-- -Per Håkans!

Vecka31
140728 Måndag:

140729 Tisdag:
Alingsås_FP!------ -Bendéns
BjörkaLoge!-------- -Donnez
Broby!-------- -Matz Bladhs
Haverdal!-------- -Flamingo
Varberg_Soc!---Lasse Stefanz

140730 Onsdag:
JönköpingFröjd!- -Jannez! +Mingos
Liseberg!---- -Sven-Gunnars
Liseberg!---------- -Framed

140731 Torsdag:
Liseberg!------- -Glennartz

140801 Fredag:
Kungälv_Parken!---- -Jannez!
Liseberg!----- -Matz Bladhs

140802 Lördag:
BjörkaLoge!-------- -Scotts
Hökerum Kärragärde!- -Jannez!
Kulla_Rörum!-------- -Wizex!
Kungälv_Parken!- -Jenny Salens
LaneLoge!- -Streaplers På Lönnkrogen Uppträder: Towe Widerberg
Liseberg!--------- -Pilebos
Rangelstorp!----- -Sounders
SiggesLoge!- -Lasse Stefanz

140803 Söndag:
Alingsås_FP!------- -Excess
Mörrum Fp--------- -Jannez!
StommensLoge!---- -Flamingo

Vecka32
140804 Måndag:

140805 Tisdag:
Alingsås_FP!------- -Hazzes
BjörkaLoge!--- -Matz Bladhs
Broby!------------- -Wretaz
Haverdal!---------- -Sannex!

140806 Onsdag:
Broby!------------- -Sannex!
JönköpingFröjd!- -Voize +Nova
Liseberg!--------- -C-Laget

140807 Torsdag:

140808 Fredag:
GamlebyFP!------ -Casanovas
Kungälv_Parken!------ -Date
Sandhem Sägnernas- -Sannex!

140809 Lördag:
BjörkaLoge!-------- -Sannex!
Kungälv_Parken!- -Glennendys
SiggesLoge!---- -Housekväll
Växjö--------- -Per-Håkans!

140810 Söndag:
Alingsås_FP!------- -Sannex!
StommensLoge!------ -Jontez

Vecka33
140811 Måndag:

140812 Tisdag:
Alingsås_FP!- -Kjell Och Kennet
BjörkaLoge!--- -Bob Stevens
Broby!-------- -Jenny Salen
Haverdal!------- -Casanovas

140813 Onsdag:
JönköpingFröjd!- -Sannex! +Casanovas
Liseberg!------- -Tång & Co

140814 Torsdag:
Tre-Stad!- -Casanovas Dalaborgsp 19-23

140815 Fredag:
Bäckaskog!--------- -Elisas
Göteborg Kulturkalaset- -Wisex!

140816 Lördag:
Blädinge------ -Per-Håkans!
Blädinge------- -Expanders!
Dammtorps_Gård!- -Perikles!
Kungälv_Parken!-- -Stensons
Rangelstorp!-- -Jenny Salen

140817 Söndag:
Alingsås_FP!---- -Expanders!
StommensLoge!------ -Donnez

Vecka34
140818 Måndag:

140819 Tisdag:
Alingsås_FP!-- -Dallen & Co
Broby!------------- -Jontez
Haverdal!---------- -Framed

140820 Onsdag:
JönköpingFröjd!- -Expanders! +Zlips

140821 Torsdag:
Liseberg!------- -Casanovas
StommensLoge!- -Streaplers 20-24

140822 Fredag:
GamlebyFP!------ -Kindbergs!
Kungälv_Parken!---- -Dreams
Liseberg!------ -M Ahlgrens

140823 Lördag:
Kungälv_Parken!- -Matz Bladhs
LaneLoge!- -Mejdej +Fagerströms Nonstop
Liseberg!-------- -Callinaz
ÖrsåsaLoge!---- -Black Jack

140824 Söndag:
Alingsås_FP!----- -Umbrella
Gemla Fp------- -Kindbergs!
StommensLoge!- -Glenn Endys

Vecka35
140825 Måndag:

140826 Tisdag:
Alingsås_FP!-------- -S.o.s
Haverdal!-------- -Perikles!
Sundspärlan----- -Martinez!

140827 Onsdag:
JönköpingFröjd!- -Blender +Perikles

140828 Torsdag:
Hökerum Kärragärde!- -Playtones +HubCats
Liseberg!--------- -Blender

140829 Fredag:
Kungälv_Parken!- -Expanders!
Liseberg!--------- -Titanix
Trelleborg palmfest- -Perikles!

140830 Lördag:
BjörkaLoge!---- -Arvingarna
Harg_Ekliden!--- -Expanders
Hökerum Kärragärde!- -Larz Kristerz
Kungälv_Parken!- -M Bergmans
LaneLoge!--------- -Blender
Liseberg!------ -C Lövgrens
Rangelstorp!--- -M Ahlgrens
SiggesLoge!-------- -Elisas
Åstorp_Tingv!- -Dans 20.00-24.00

140831 Söndag:
Alingsås_FP!--------- -Date
StommensLoge!-- -C Lövgrens

Vecka36
140901 Måndag:

140902 Tisdag:
Alingsås_FP!- -Nya Charlies

140903 Onsdag:

140904 Torsdag:

140905 Fredag:
Bäckaskog!----- -Arvingarna
Kungälv_Parken!-- -Perikles
Liseberg!------- -Fernandoz

140906 Lördag:
BjörkaLoge!- -Lasse Stefanz
Hökerum Kärragärde!- -Arvingarna
Kungälv_Parken!-- -Sounders
LaneLoge!- -Rockabillykväll Med Jlt John Lindberg Trio Och Emmy Lou And The Rythm Boys
Liseberg!-------- -Seastars
SiggesLoge!-------- -Brolle

140907 Söndag:
StommensLoge!- -Fernadoz +Jenny Salen